Oefen met je ademhaling als instrument voor rust en aandacht.
De Satipattana soetra beschrijft in detail hoe de Boeddha zijn eerste volgelingen instrueerde hun gewaarzijn te richten op de adem.
De adem speelt een cruciale rol in het tot rust brengen van lichaam en geest en in de ontwikkeling van het bewustzijn. Terwijl de uiterlijke, fysieke ademhaling het lichaam voedt, geeft de innerlijke (of subtiele) adem de vitale kwaliteit van verlichting aan ons hele wezen.
In de workshop werken we met oefeningen voor zowel de fysieke als de meer subtiele ervaring van de adem. De workshop leert je hoe je ook in het dagelijks leven, steeds terug kunt keren naar je adem als steun en als gids.
De adem als gids | Online Meditatieworkshop 4 zaterdag 16 januari | 10:00 – 13:00 uur
Deze workshop wordt online aangeboden via Zoom. Na inschrijving ontvang je van ons de Zoomlink om in te loggen.
Themaworkshops meditatie
Deze workshop maakt deel uit van een serie van 9 Themaworkshops meditatie. De workshops kennen een inhoudelijke opbouw, zodat je je meditatie steeds verder verdiept.
De eerstvolgende Themaworkshops meditatie vinden plaats op:
Praktische informatie
De workshop begint met een korte inleiding op het thema. Verder werken we met begeleide zit- en loopmeditatie, visualisatie, Kum Nye- en mindfulness-oefeningen en mantra.
In de loop van de workshop krijg je de gelegenheid om ervaringen uit te wisselen en om eventuele vragen te stellen.
Draag in de workshop bij voorkeur comfortabele, loszittende kleding.
Begeleiding: Ans Vos en meditatiestaf